Nietypowe biegi numer 1. Przełamanie Sadurskiego (ciekawostki 7. rundy PGE Ekstraligi)

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

Za nami kolejna odsłona zmagań w PGE Ekstralidze. Do rozegrania pozostał pojedynek między ekipami z Gorzowa oraz Leszna. Przedstawiamy najważniejsze ciekawostki z minionej rundy nr 7.

  • We wszystkich trzech meczach pierwszy bieg kończył się wynikiem 4:2 dla gospodarzy i za każdym razem w kolejności kolorów kasków: czerwony, żółty, niebieski, biały.
  • Fatalnie spotkanie ORLEN OIL MOTOR Lublin – BETARD SPARTA Wrocław ułożyło się dla Bartłomieja Kowalskiego. Zawodnik formacji U24 nie zdobył nawet punktu, a dodatkowo zaliczył pierwszą taśmę w karierze w PGE Ekstralidze.
Fot. Małgorzata Cieśluk
  • Jubileusz Daniela Bewley’a. Brytyjczyk wygrywając 14. wyścig spotkania w Lublinie tryumfował po raz 100 w karierze w PGE Ekstralidze, a co za tym idzie także w barwach BETARD SPARTY Wrocław.
  • Przełamanie nastąpiło u Krzysztofa Sadurskiego. Junior NOVYHOTEL FALUBAZU Zielona Góra po raz pierwszy w karierze wygrał indywidualnie bieg na wyjeździe w PGE Ekstralidze.
  • Jaimon Lidsey, rok po roku pojechał w meczu w Częstochowie pod numerem 4. W 2023 roku w barwach FOGO UNII Leszno w 2024 w barwach ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Uzyskał 13 punktów, wygrywając indywidualnie po 3 wyścigi.

Wiktor Jarzębiński