Najlepszy mecz Vaculika, kompletni zawodnicy ZOOLESZCZ GKM-u (ciekawostki statystyczne 4. rundy)

Fot. Łukasz Forysiak

Za nami 4. runda PGE Ekstraligi sezonu 2024. Przysporzyła kibicom wielu wrażeń, choć ostateczne wyniki wskazują na pewne zwycięstwa – w piątek gospodarzy, a w niedzielę gości. Miniona odsłona przyniosła również garść ciekawostek.

  • W minionej rundzie PGE Ekstraligi wszystkie 4 spotkania były rozgrywane według 2. zestawu startowego.  
  • Podczas niedzielnych Derbów Ziemi Lubuskiej kapitalnie zaprezentował się Martin Vaculik. Dla Słowaka było to najlepsze spotkanie przy Wrocławskiej od 2014 roku, kiedy to również zdobył 13 punktów. 
  • Piątkowe zawody nie ułożyły się z kolei dla Emila Sajfutdinowa. Żużlowiec uzyskał 7 punktów i bonus w pięciu wyścigach. Ciekawe jest to, że był to jego pierwszy mecz w karierze u siebie w barwach KS APATORA Toruń, w którym nie wygrał indywidualnie biegu. 
  • W niedzielne popołudnie ORLEN OIL MOTOR Lublin pewnie zdobył Częstochowę, wygrywając 51:39. Co ciekawe, lublinianie od powrotu do PGE Ekstraligi w 2019 roku, nie przegrali biegu młodzieżowego na częstochowskim torze. W latach 2019-2022 były remisy 3:3, a od 2023 roku wygrane 5:1. 
  • Vadim Tarasenko i Max Fricke zdobyli pierwszy w karierze komplet punktów. Zostali przy okazji 6. oraz 7. zawodnikiem ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz, którzy zdobyli komplet od powrotu do PGE Ekstraligi w 2015 roku. Oprócz nich są to: Artem Laguta, Rafał Okoniewski, Krzysztof Buczkowski, Antonio Lindbaeck i Nicki Pedersen.  
  • KS APATOR Toruń pokonał BETARD SPARTĘ Wrocław 52:38. Dla gości była to najwyższa porażka na Motoarenie od 2016 roku. W obu spotkaniach po stronie gospodarzy jechał Paweł Przedpełski, a gości Maciej Janowski i Tai Woffinden.