Mistrzowie Polski wciąż niepokonani

Fot. Patryk Kowalski

KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa podjął na swoim torze ORLEN OIL MOTOR Lublin. Po zaciętej rywalizacji to mistrzowie Polski wygrali 51:39 i wciąż przewodzą w tabeli z kompletem zwycięstw. Częstochowianie nadal pozostali bez punktu w tym sezonie.

W pierwszej serii startów to goście byli górą. W drugim i trzecim biegu ORLEN OIL MOTOR Lublin pewnie wygrał 5:1. Po 4 wyścigach widniał wynik 9:15.

Piąty bieg zakończył się remisem. Mads Hansen walczył o pierwszą pozycję z Fredrikiem Lindgrenem, jednak górą był zawodnik gości. Kolejne wyścigi przyniosły wygraną mistrzów Polski 5:1 oraz remis biegowy a seria zakończyła się wynikiem korzystnym dla ORLEN OIL MOTORU Lublin 26:16.

Szymon Ludwiczak w 8. biegu sprawił niespodziankę, przywożąc za plecami Mateusza Cierniaka, dzięki czemu KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ przywiózł biegowe zwycięstwo 4:2. Trzecia seria startów przyniosła także upadek Jacka Holdera. Australijczyk zdążył pozbierać się z toru o własnych siłach.

Biegi nominowane zakończyły się wygraną gości. Wyścig 14. obfitował w piękną walkę Drabika z Holderem o jeden punkt zaś Michelsena z Lindgrenem o zwycięstwo, jednak to nie wystarczyło, a drużyna gości mogła już być pewna dwóch dużych punktów.

Liderem gospodarzy okazał się Leon Madsen zdobywając 12 punktów w 6 startach. Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera byli najlepsi w drużynie mistrzów Polski, gdzie oboje zdobyli po 14 punktów. Najlepszym juniorem tego spotkania został Wiktor Przyjemski.

Pełna relacja dostępna TUTAJ.

Agata Krasek