Mikkel Michelsen mistrzem Europy. Janusz Kołodziej z medalem!

Cztery serie udało się pojechać w Pardubicach, gdzie rozegrano 4. finał TAURON SEC 2023. Trzeci tytuł zdobył Mikkel Michelsen. Z kolei srebrny medal wywalczył Leon Madsen, który wyprzedził Janusza Kołodzieja. Najlepszy zawodnik Europy będzie również stałym uczestnikiem FIM SGP 2024.

Michelsenowi do tytułu wystarczyło 8 punktów, które zdobył w trzech seriach. Nie przeszkodził mu nawet upadek w 3. biegu, gdzie Dimitri Berge uderzył w Duńczyka i został wykluczony. W powtórce lider cyklu zdobył 3 “oczka”. Po dwunastej gonitwie w teamie zawodnika wybuchła euforia, bowiem Mikkel Michelsen jest pierwszym żużlowcem, który zdobył 3 tytuły mistrzowskie w cyklu TAURON SEC.

Zażarta walka trwała o wicemistrzostwo między Januszem Kołodziejem a Leonem Madsenem. Przez całe zawody różnice były minimalne, a dodając do tego czteropunktową przewagę Duńczyka przed rundą w Pardubicach, to przed Polakiem było nie lada wyzwanie. Kapitan FOGO UNII wygrał co prawda zawody w Czechach, jednak udało mu się odrobić tylko 2 pkt do Duńczyka. Ostatecznie to Madsen cieszy się z wicemistrzostwa, a Polakowi pozostał brązowy medal.

Turniej w Pardubicach zakończono po czwartej serii, ze względu na intensywne opady deszczu, które nadeszły nad stadion w trakcie trwania zawodów. Drugie miejsce w czeskiej rundzie, za Kołodziejem, zajął drugi z Polaków – Dominik Kubera. Podium uzupełnił Madsen.

Zwycięzca TAURON SEC 2023 otrzyma przepustkę do cyklu FIM SGP w sezonie 2024, zatem Michelsen dołącza do stałych uczestników mistrzostw Świata. Z kolei w przyszłorocznych zmaganiach o Indywidualne Mistrzostwo Europy prawo startów będzie miała najlepsza piątka: wspomniany wcześniej Duńczyk, Madsen, Kołodziej, Dudek i Lebedevs.