Mecz o życie w Gdańsku i ważne starcie w Rybniku (zapowiedź #GDAPOZ i #OSTRYB)

Fot. Arek Siwek

Czas na kolejny dzień zmagań w METALKAS 2. Ekstralidze. Dziś zmierzą się ze sobą ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk i #ORZECHOWAOSADA PSŻ Poznań oraz ARGED MALESA Ostrów Wlkp. i INNPRO ROW Rybnik.

#ORZECHOWAOSADA PSŻ Poznań jeszcze wczoraj świętowała zwycięstwo nad H.SKRZYDLEWSKA ORŁEM Łódź, a dziś musi się mierzyć z kolejnym przeciwnikiem. Nim będzie ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk, dla której jest to już któryś z kolei mecz o życie. Gdańszczanie mają na koncie zaledwie jeden punkt, który w obliczu formy bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie, może okazać się niewystarczający do pozostania w METALKAS 2. Ekstralidze.

– Wiemy, że Gdańsk jeszcze nie zdobył u siebie punktu i mamy świadomość, że oni też wiedzą o co jadą i w przypadku porażki Gdańska u siebie będzie to dla nich bardzo trudna sytuacja żeby wskoczyć na siódme miejsce w tabeli, więc oczywiście, że ten mecz nie będzie łatwy, ale zrobimy wszystko żeby wygrać – mówił przed spotkanie Jacek Kannenberg – manager #ORZECHOWAOSADA PSŻ-u Poznań.

29.06, godz. 16:30 ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk vs #ORZECHOWAOSADA PSŻ Poznań
LIVE: CANAL+ online
Pierwszy mecz: 45:45

Komentarz: Michał Łopaciński

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Maciej Głód

Równolegle do meczu w Gdańsku, będzie rozgrywane spotkanie w Ostrowie Wlkp., gdzie rozpędzona (po pokonaniu ABRAMCZYK POLONII Bydgoszcz oraz ENERGI WYBRZEŻE Gdańsk) ARGED MALESA będzie próbowała odebrać punkty zespołowi INNPRO ROW-u Rybnik. Wczoraj, drużyna Antoniego Skupienia poległa w Rzeszowie zaledwie 46:44. Jak zwykle najjaśniejszym punktem drużyny był Brady Kurtz.

Mecz ten ma również dużą wagę jeśli chodzi o tabelę. ostrowianie są o jedną pozycję pod rybniczanami, a jeśli wygrają to awansują na drugą pozycję. Warto dodać, że w tle walka będzie się toczyć również o punkt bonusowy. W pierwszej odsłonie rywalizacji padł wynik 51:39 dla INNPRO ROW-u.

29.06, godz. 16:30 ARGED MALESA Ostrów Wlkp. vs INNPRO ROW Rybnik
LIVE: 
CANAL+ Sport5 / CANAL+ online
Pierwszy mecz: 39:51
Studio (od 16:00): Piotr Kaczorek, Dawid Stachyra
Komentarz: Maciej Noskowicz, Piotr Świderski
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz toru: Krzysztof Guz

Po kilku sezonach przerwy kibice ponownie będą mogli wybierać Rajderów meczów. Głosowanie rozpocznie się po 7. biegu każdego meczu METALKAS 2. Ekstraligi, czyli po zakończeniu drugiej serii startów. Odpowiednia zakładka dostępna będzie w aplikacji mobilnej Ekstraligi Żużlowej. Wybór Rajdera zakończy się po 15. wyścigu.

Po każdej rundzie METALKAS 2. Ekstraligi, na Facebooku CANAL+ Speedway rozpocznie się głosowanie na Rajdera Kolejki. Kibice w specjalnym poście będą wybierać spośród triumfatorów poszczególnych spotkań. Stacja CANAL+ ogłosi także, kto ten tytuł w danej rundzie otrzymał.

Pobierz aplikację Ekstraligi Żużlowej:

Marcin Rusewicz