Maksym Drabik wygrał eliminacje Srebrnego Kasku

Na torze w Częstochowie rozegrano trzeci turniej eliminacyjny Srebrnego Kasku. Zawody zakończyły się zwycięstwem bezkonkurencyjnego Maksyma Drabika z BETARD Sparty Wrocław, który wywalczył 15 punktów. Drugie miejsce zajął Michał Gruchalski z forBET Włókniarz Częstochowa (14), trzeci był Alex Zgardziński z FALUBAZU Zielona Góra (12).

Kolejne miejsca gwarantujące finał Srebrnego Kasku zajęli odpowiednio: Karol Żupiński ze Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Kamil Wieczorek z MRGARDEN GKM Grudziądz – zdobywcy 11 punktów. Rezerwowym w finale został Maksymilian Bogdanowicz z MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów.

Turniej w Częstochowie to na początku samo pasmo zdarzeń losowych związanych z infrastrukturą stadionu. Co rusz awarii ulegała maszyna startowa, nie działały światła informujące zawodników o przerwaniu biegu, zielone światło i zegar odmierzający czas dwóch minut dla uczestników danego biegu. Ponadto po upadku Bogdanowicza potrzebna była naprawa dmuchanej bandy. Zresztą upadków zanotowano więcej, a największym pechowcem okazał się Szymon Szlauderbach z FOGO Unii Leszno, który po upadku w 4. biegu był niezdolny do jazdy, a po chwili został odwieziony do szpitala. Na szczęście nie stało się mu nic groźnego.

Same zawody przebiegały pod dyktando Maksyma Drabika, który na torze w Częstochowie urządził sobie trening i każdy bieg kończył z dużą przewagą nad rywalami. Dobrze jeździł też Michał Gruchalski. Oboje spotkali się w 14. gonitwie i zwycięstwo Drabika nie podlegało żadnej dyskusji.