Łódzcy rekordziści toru. Czy ktoś przekroczy mistrzowską barierę?

Obecnie, na zaledwie sześcioletniej Moto Arenie w Łodzi, rekord toru należy do Indywidualnego Mistrza Świata – Bartosza Zmarzlika. Padł on podczas trzeciego finału CANAL+ ONLINE IMP w 2023 roku i wynosi 57,72 sekundy. Czy ktokolwiek będzie w stanie go pobić?

Wspomniany rekord Bartosza Zmarzlika z ubiegłego sezonu został ustanowiony 4 września i strącił on z tronu czas odjechany niecały miesiąc wcześniej. Wówczas, 9 sierpnia właścicielem najszybszych czterech okrążeń na łódzkiej Moto Arenie został Jakub Stojanowski. Jeden z jego wyścigów w zawodach DMPJ trwał 58,12 sekundy.

Stojanowski wyprzedził pod tym względem Jacka Holdera, którego rekord jako żużlowca APATORA Toruń utrzymywał się przez trzy lata i wynosił 58,48 sekundy.

Innym zawodnikiem, który zapisał się w historii najlepszych czasów na 321-metrowym torze w Łodzi jest Peter Kildemand. Duńczyk w 2020 roku w meczu pomiędzy H. SKRZYDLEWSKA ORŁEM a ENERGA WYBRZEŻEM Gdańsk zdołał odjechać jeden wyścig w czasie 58,64 sekundy.

Pierwszym zaś rekordzistą na świeżo zainaugurowanym stadionie został Rohan Tungate – 30 lipca 2018 roku Australijczyk ustanowił czas 58,84 sekundy.

Kolejną okazją do pobicia rekordu toru w Łodzi będzie ŁÓDŹ KREUJE IMME im. Zenona Plecha. Zawody już 5 kwietnia o godz. 19.00. Bilety dostępne:

• stacjonarnie w Kwiaciarni H. Skrzydlewska mieszczącej się w stadionie Moto Areny Łódź (ul. 6 Sierpnia 71). Kwiaciarnia jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 09:00-18:00.