Liderzy CELLFAST WILKÓW i INNPRO ROW-u z kontuzjami. Jaki jest ich stan zdrowia?

For. Arkadiusz Siwek

Aktualnie najlepszy żużlowiec METALKAS 2. Ekstraligi – Brady Kurtz oraz znajdujący się kilka pozycji dalej w rankingu średnich biegopunktowych – Dimitri Berge musieli niedawno zrobić sobie przerwę w jeździe na żużlu ze względu na odniesione kontuzje i trwającą rehabilitację. Co teraz robią i jakie mają plany na najbliższe tygodnie?

Dimitri Berge uległ kontuzji w meczu z INNPRO ROW-em w Rybniku. Na ostatnim łuku siódmego wyścigu, Francuz z nie swojej winy uderzył z impetem w dmuchaną bandę. Pierwsze badania nie wykazały żadnych złamań, lecz lider CELLFAST WILKÓW musiał zrobić sobie przerwę od motocykla. Co się teraz u niego dzieje?

Nasz zawodnik obecnie przebywa we Francji, gdzie wraca do zdrowia. Realizuje wszystkie zalecenia od lekarzy, jest w stałym kontakcie z kliniką Rehasport w Poznaniu, gdzie przeszedł operację po wypadku w Rybniku. Kolejnych wieści w sprawie jego stanu zdrowia możemy spodziewać się po 19 czerwca – wtedy czeka go wizyta u doktora Przemysława Lubiatowskiego, który operował jego bark. Wówczas będziemy bliżej informacji odnośnie powrotu Dimitriego na tor – mówi Piotr Bąk, rzecznik prasowy CELLFAST WILKÓW Krosno.

Fot. Arkadiusz Siwek

Kolejnym zawodnikiem, którego aktualnie brakuje w rozgrywkach METALKAS 2. Ekstraligi jest Brady Kurtz. Australijczyk po upadku w Szwecji doznał urazu kostki, której operacja wiąże się z zakończeniem dla niego sezonu.

Brady cały czas przechodzi rehabilitację i za niedługo powinien wrócić. Nie będzie też poddawał się operacji. Robimy wszystko, żeby wrócił jak najszybciej sprawny – powiedział Antoni Skupień, trener INNPRO ROW-u Rybnik.

Marcin Rusewicz