Kto przechyli szalę na swoją stronę? (zapowiedź #WROCZE)

Fot. Patryk Kowalski

Zaległe spotkanie, 9. rundy PGE Ekstraligi pomiędzy BETARD SPARTĄ Wrocław a KRONO-PLAST WŁÓKNIARZEM Częstochową zakończy tę odsłonę zmagań. Pierwszy mecz zakończył się sensacyjnym remisem. Czy wrocławianie zdołają odnieść kolejne domowe zwycięstwo? Transmisja w ELEVEN SPORTS 1.

Gospodarze tego spotkania dokonali kosmetycznych zmian w swoim awizowanym zestawieniu, porównując je do tego, które zgłosili do pierwszej odsłony tego spotkania, która miała odbyć się 21 czerwca. Trener Dariusz Śledź postanowił zamienić numery startowe swoich liderów, Daniela Bewley’a i Artema Lagutę. Po stronie wrocławskiej nie ma również Kacpra Andrzejewskiego. Jego miejsce zajął Nikodem Mikołajczyk.

Wrocławianie z całą pewnością, chcą również zapomnieć o ostatniej ligowej przegranej przeciwko NOVYHOTEL FALUBAZOWI Zielonej Górze, gdzie nie tylko przegrali spotkanie, ale i cały dwumecz, w wyniku czego beniaminek PGE Ekstraligi wywalczył aż trzy duże punkty. Kolejne domowe spotkanie to szansa dla Bartłomieja Kowalskiego, który podczas meczów na stadionie Olimpijskim prezentuje się powyżej oczekiwań, jednak wyjazdowe spotkania, w jego wykonaniu pozostawiają wiele do życzenia.

Trener Janusz Ślączka postanowił nie dokonywać żadnych roszad, względem wcześniej awizowanego składu. Jedyna zmiana, jaka zaszła po wygranym 52:37 meczu z Zielonej Górze, to awizowanie Kacpra Halkiewicza na pozycji juniorskiej w zamian za Bartosza Śmigielskiego. Podczas ostatniego spotkania KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa, był drużyną bardzo wyrównaną, jednak zdecydowanie nadal brakuje punktów Mikkela Michelsena, który miał być liderem zespołu, a dotychczas prezentuje się bardziej jako dobra druga linia. W bardzo dobrej formie jest natomiast Maksym Drabik, który od meczu przeciwko KS APATOROWI Toruń, który miał miejsce 28 maja, pokazuje, że nie zapomniał, jak się jeździ.

Obydwie drużyny po ośmiu spotkaniach mają na koncie po dziewięć punktów. Spotkanie we Wrocławiu może więc rozstrzygnąć, która z nich zajmie wyższe miejsce w ligowej tabeli po rundzie zasadniczej.

28.06, godz. 20:30 BETARD SPARTA Wrocław vs KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
LIVE: ELEVEN SPORTS 1
Pierwszy mecz: 45:45

Studio (od 20:00): Kinga Sylwestrzak, Jarosław Dymek
Komentarz: Marcin Musiał, Maciej Markowski
Reporterka: Joanna Cedrych

Sędzia: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz toru: Przemysław Brucheiser

Pobierz aplikację Ekstraligi Żużlowej:

Oprócz rywalizacji młodzieżowców w drugich biegach meczów PGE Ekstraligi, kibice także będą mieli okazję na aktywny udział w projekcie Red Bull Juniorskie Asy. W aplikacji mobilnej, po zakończeniu 2. biegu każdego ze spotkań najlepszej żużlowej ligi świata, uruchomione zostanie głosowanie na najlepszego juniora meczu. Głosowanie zakończone będzie po ostatnim wyścigu, a młodzieżowiec z największą liczbą głosów zyska punkt do klasyfikacji ogólnej. Triumfator tego rankingu ma szansę zobaczyć, jak wygląda centrum treningowe Red Bulla na żywo.

Z kolei kibice biorący udział w głosowaniu będą mogli zdobyć puszki Red Bulla.

Więcej informacji o programie Red Bull Juniorskie Asy na oficjalnej stronie: Redbull.pl/asy

(Materiał powstał we współpracy reklamowej z marką Red Bull)

Klaudia Bujalska