KS APATOR Toruń obroni twierdzę? ORLEN OIL MOTOR Lublin z kolejną wygraną? (zapowiedź #TORZIE i #LUBWRO)

Fot. Jan Kwieciński

Niedzielną odsłonę 7. rundy PGE Ekstraligi rozpocznie starcie pomiędzy KS APATOREM Toruń a NOVYHOTEL FALUBAZEM Zieloną Górą. Następnie przeniesiemy się do Lublina, gdzie miejscowy ORLEN OIL MOTOR Lublin podejmie BETARD SPARTĘ Wrocław. Transmisja w CANAL+ Sport i usłudze CANAL+ online.

Po dwóch przegranych spotkaniach na wyjeździe (przeciwko ZOOLESZCZ GKM-owi Grudziądz oraz KRONO-PLAST WŁÓKNIARZOWI Częstochowa), torunianie wracają na domowy obiekt, na którym dotychczas radzili sobie bardzo dobrze. Aktualnie zajmują 6. miejsce w ligowej tabeli i cztery punkty na koncie. Spotkania na Motoarenie pokazują zupełnie inne oblicze drużyny Piotra Barona. Juniorzy spisują się tam dobrze, każdy z seniorów dorzuca ważne punkty, a formę złapał również Paweł Przedpełski, któremu udało się wygrać IMP Challenge w Pile. Kapitan torunian pomylił się w tych zawodach jedynie raz, co może cieszyć kibiców.

Ostatnie ligowe spotkanie, NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra rozegrał 17 maja. Wtedy to, na wyjeździe rywalizowali z ORLEN OIL MOTOREM Lublin. Po raz kolejny dyspozycja Jarosława Hampela wybija się na pierwszy plan. Tylko jeden przegrany bieg w Lublinie naprawdę robi wrażenie. Świetne spotkanie odjechał też Rasmus Jensen (10+1). Pozostali zawodnicy mają coś do udowodnienia. Brakuje przynajmniej jednego lidera, który doda do dorobku drużyny dwucyfrowy wynik.

02.06, godz. 16:30 KS APATOR Toruń – NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
LIVE: CANAL+ Sport / CANAL+ online

Studio: Michał Łopaciński, Tomasz Gollob
Komentarz: Maciej Noskowicz, Piotr Świderski
Reporterka: Julia Pożarlik

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Maciej Głód

Po zmaganiach na Motoarenie przeniesiemy się do Lublina, aby obejrzeć starcie pomiędzy ORLEN OIL MOTOREM Lublin a BETARD SPARTĄ Wrocław.

Podczas wyjazdu do Leszna, lublinianie musieli zmagać się z najtrudniejszymi warunkami w tym sezonie. Nadal udało im się zdobyć w meczu 50 punktów, jednak wygrali najmniejszą różnicą (jedynie 10 “oczek”) od początku sezonu. Aktualnie największy zawód może sprawiać kibicom dyspozycja Fredrika Lindgrena, który w Lesznie zdobył tylko cztery punkty, a i w ostatnim domowym spotkaniu przeciwko Zielonej Górze zdołał wywalczyć tylko pięć „oczek”. Przeciwko FOGO UNII Leszno¸ nie najlepiej spisał się także Mateusz Cierniak, ale domowe mecze w jego wykonaniu wyglądają dużo lepiej.

BETARD SPARTA Wrocław, zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem dziewięciu punktów. Dotychczas ulegli jedynie KS APATOROWI Toruń oraz wywalczyli remis w Częstochowie. Wyjazd na teren Mistrza Polski może poważnie zweryfikować formę zawodników. Wydaje się, że Maciej Janowski odnalazł już odpowiedni rytm. Powraca do niego również Tai Woffinden, walka z najmocniejszą drużyną PGE Ekstraligi pokaże kibicom, jak w rzeczywistości wygląda forma ich liderów. Będzie to również ważny sprawdzian dla Bartłomieja Kowalskiego, który w domowych spotkaniach radzi sobie fenomenalnie – średnia na poziomie 2,316 i 9. miejsce w klasyfikacji generalnej. Mecze wyjazdowe nie wyglądają już tak dobrze w przypadku zawodnika U24. Średnia 0,600 nie jest tym, czego oczekuje drużyna z Wrocławia od swojego seniora.

02.06, godz. 19:15 ORLEN OIL MOTOR Lublin – BETARD SPARTA Wrocław
LIVE: CANAL+ Sport / CANAL+ online

Studio: Michał Mitrut, Patryk Malitowski
Komentarz: Tomasz Dryła, Dawid Stachyra
Reporterzy: Łukasz Benz, Piotr Kaczorek

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Tomasz Walczak

Pobierz aplikację Ekstraligi Żużlowej:

Oprócz rywalizacji młodzieżowców w drugich biegach meczów PGE Ekstraligi, kibice także będą mieli okazję na aktywny udział w projekcie Red Bull Juniorskie Asy. W aplikacji mobilnej, po zakończeniu 2. biegu każdego ze spotkań najlepszej żużlowej ligi świata, uruchomione zostanie głosowanie na najlepszego juniora meczu. Głosowanie zakończone będzie po ostatnim wyścigu, a młodzieżowiec z największą liczbą głosów zyska punkt do klasyfikacji ogólnej. Triumfator tego rankingu ma szansę zobaczyć, jak wygląda centrum treningowe Red Bulla na żywo.

Z kolei kibice biorący udział w głosowaniu będą mogli zdobyć puszki Red Bulla.

Więcej informacji o programie Red Bull Juniorskie Asy na oficjalnej stronie: Redbull.pl/asy

(Materiał powstał we współpracy reklamowej z marką Red Bull)

Klaudia Bujalska