KS APATOR Toruń ma coś do udowodnienia. Poważny sprawdzian BETARD SPARTY na wyjeździe (zapowiedź #TORGOR i #ZIEWRO)

Fot. Marcin Karczewski

Niedzielne spotkania, w ramach 8. kolejki PGE Ekstraligi rozpocznie starcie pomiędzy NOVEYHOTEL FALUBAZEM Zieloną Górą a BETARD SPARTĄ Wrocław. Następnie przeniesiemy się do Torunia, gdzie miejscowy KS APATOR podejmie EBUT.PL STAL Gorzów. Transmisje LIVE w CANAL+ Sport i usłudze CANAL+ online.

Gospodarze pierwszego meczu zaskoczyli podczas wyjazdowego spotkania w Toruniu. Są drużyną, która, dotychczas, najlepiej zaprezentowała się na terenie aktualnego brązowego medalisty Drużynowych Mistrzostw Polski. NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra ma do odrobienia, na swoim stadionie sześciopunktową stratę do wicemistrzów polski. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 47:41 dla drużyny BETAR SPARTY Wrocław. Po rywalizacji na stadionie Olimpijskim słychać było wiele pozytywnych komentarzy na temat postawy zielonogórzan. Jeżeli Piotr Pawlicki oraz Jarosław Hampel zgrają swoją formę podczas rewanżowej potyczki, drużyna z Wrocławia może mieć naprawdę duże problemy.

BETARD SPARTA Wrocław to ekipa, która nie prezentuje się najlepiej podczas wyjazdowych meczów. Niemniej jednak ich ostatnie starcie w Lublinie mogło dać kibicom sporo nadziei. Są drużyną, która uzyskała najlepszy wynik na stadionie Drużynowego Mistrza Polski, a sami zawodnicy z Wrocławia 7-krotnie byli zwycięzcami biegów podczas meczu z ORLEN OIL MOTOREM. Jeżeli uda im się utrzymać dobrą dyspozycję mogą w końcu wygrać mecz wyjazdowy w sezonie 2024.

09.06, godz. 16:30 NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra – BETARD SPARTA Wrocław
LIVE: CANAL+ Sport / CANAL+ online

Studio (16:00): Piotr Kaczorek, Patrick Hansen
Komentarz: Maciej Noskowicz, Piotr Świderski
Reporterka: Julia Pożarlik

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Maciej Głód

Następnie przeniesiemy się na toruńską Motoarenę, gdzie dojdzie do rewanżowego spotkania pomiędzy KS APATOREM Toruń a EBUT.PL STALĄ Gorzów. Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wynikiem 51:39 dla zespołu z Gorzowa.

Podczas ostatniego domowego starcia torunianie wygrali różnicą jedynie dwóch punktów z drużyną z Zielonej Góry. Mogłoby się więc wydawać, że tracą oni atut własnego toru. Jednak pogoda nie była ich sprzymierzeńcem tego dnia. Według Piotra Barona opady deszczu nie pozwoliły na odpowiednie przygotowanie toru. Rewanżowe spotkanie z EBUT.PL STALĄ Gorzów pokaże, czy był to jedynie wypadek przy pracy, czy jednak drużyna z Torunia zaczęła mieć problemy na Motoarenie.

EBUT.PL STAL Gorzów ostatnie swoje spotkanie odjechała 26 maja. Podczas wyjazdu do Wrocławia byli wyraźnie pogubieni i przegrali różnicą aż 22 punktów. Udało im się jednak dobrze pokazać w Zielonej Górze, gdzie podczas derbów pokonali miejscowy NOVYHOTEL FALUBAZ 49:41.

Pomimo meczu z zielonogórzanami, torunianie wydają się bardzo mocni na swoim torze, nie oznacza to jednak, że uda im się zgarnąć punkt bonusowy, ponieważ mają do obrobienia 12 punktów.

09.06, godz. 19:15 KS APATOR Toruń – EBUT.PL STAL Gorzów
LIVE: CANAL+ Sport / CANAL+ online
Studio (18:45): Michał Łopaciński, Tomasz Gollob
Komentarz: Michał Mitrut, Krzysztof Cegielski
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Tomasz Walczak

09.06, godz. 21:15 Magazyn PGE Ekstraligi 
LIVE: CANAL+ Sport / CANAL+ online

– Michał Łopaciński
– Krzysztof Cegielski
– Patryk Malitowski
– Michał Mitrut
– Leszek Demski

Pobierz aplikację Ekstraligi Żużlowej:

Oprócz rywalizacji młodzieżowców w drugich biegach meczów PGE Ekstraligi, kibice także będą mieli okazję na aktywny udział w projekcie Red Bull Juniorskie Asy. W aplikacji mobilnej, po zakończeniu 2. biegu każdego ze spotkań najlepszej żużlowej ligi świata, uruchomione zostanie głosowanie na najlepszego juniora meczu. Głosowanie zakończone będzie po ostatnim wyścigu, a młodzieżowiec z największą liczbą głosów zyska punkt do klasyfikacji ogólnej. Triumfator tego rankingu ma szansę zobaczyć, jak wygląda centrum treningowe Red Bulla na żywo.

Z kolei kibice biorący udział w głosowaniu będą mogli zdobyć puszki Red Bulla.

Więcej informacji o programie Red Bull Juniorskie Asy na oficjalnej stronie: Redbull.pl/asy

(Materiał powstał we współpracy reklamowej z marką Red Bull)

Klaudia Bujalska