Kolejna wygrana Bartosza Zmarzlika w finale CANAL+ ONLINE IMP!

Fantastyczne zawody oglądaliśmy w niedzielne popołudnie w Pile, do której wielki żużel wrócił po wielu latach. Zawody wygrał Bartosz Zmarzlik, drugi był Maciej Janowski, a na najniższym stopniu podium stanął Patryk Dudek.

Pierwsza seria przyniosła kibicom wiele emocji. Po niej z „trójkami” meldowali się Maciej Janowski, Jarosław Hampel, Oskar Fajfer i Bartosz Zmarzlik. Niestety właśnie wtedy z zawodów wycofał się Piotr Pawlicki, po kolizji z Adrianem Gałą. Jak przekazał jego brat, zawodnik BETARD SPARTY pojechał do szpitala na dalsze badania.

Kolejne biegi układały nam powoli klasyfikację końcową. Do uciekającej grupy liderów dołączył Patryk Dudek, a przełamanie zanotował Dominik Kubera, który pokonał m. in. Szymona Woźniaka i Krzysztofa Buczkowskiego.

Ostatnia seria odpowiedział kibicom na pytanie kto odpadnie, a kto znajdzie się w wyścigu barażowym, bowiem w finale byli już Bartosz Zmarzlik oraz Patryk Dudek. Rzutem na taśmę do wyścigu ostatniej szansy wszedł Jarosław Hampel, który wcześniej do mety przyjeżdżał wyłącznie na ostatniej lub pierwszej pozycji. W tym biegu znaleźli się także Dominik Kubera, Maciej Janowski i Janusz Kołodziej.

Wspomniany baraż pewnie zwyciężył Jarosław Hampel, a drugi był Maciej Janowski, który skorzystał na defekcie Dominika Kubery.

Finał okazał się potwierdzeniem dominacji Bartosza Zmarzlika. Zawodnik PLATINUM MOTORU genialnie wyjechał spod taśmy i pomknął po wygraną.

Wyniki 2. finału CANAL+ ONLINE Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu (za WP SportoweFakty):

1. Bartosz Zmarzlik (PLATINUM MOTOR Lublin) – 16 (3,2,3,2,3,3) +1 za najwięcej wygranych biegów
2. Maciej Janowski (BETARD SPARTA Wrocław) – 14 +2 (3,3,1,3,2,2)
3. Patryk Dudek (FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń) – 14 (2,3,3,2,3,1)