Jarosław Hampel: W Lesznie decydowały detale

Fot. Marcin Kubiak

Jarosław Hampel w głosowaniu kibiców zdobył tytuł Rajdera Kolejki w 3. rundzie spotkań PGE Ekstraligi. Lider NOVYHOTEL FALUBAZU Zielona Góra w Lesznie otarł się o czysty komplet i zapewnił meczowy remis swojej ekipie.

Zielonogórzanie w Lesznie mieli wszystko w swoich rękach. Kilka razy obejmowali prowadzenie i ani razu nie przegrywali. O końcowym rezultacie zadecydował ostatni wyścig, w którym po starcie zawodnicy wyjechali się na remis. Jarosław Hampel był jednak tego dnia niemal nieuchwytny i w znakomitym stylu poradził sobie z Andzejsem Lebedevsem. W międzyczasie jednak Piotr Pawlicki stracił pozycję na rzecz Janusza Kołodzieja i obie ekipy musiały zadowolić się remisem.

– Ogromna była waga tego biegu. O zwycięstwie decydowały naprawdę detale i jedno małe zawahanie mogło sprawić, że przyjechałoby się z tyłu. Udało mi się utrzymać nerwy na wodzy i mogę być zadowolony – mówił tuż po meczu w Ekstraliga Media Center Jarosław Hampel.

Bliżej wygranej byli długimi momentami goście, ale mimo wszystko remis satysfakcjonował zawodników i sztab. – Pamiętajmy, że ten mecz był bardzo wymagający. Leszczynianie dobrze radzili sobie na swoim torze i musieliśmy sporo pracować w parkingu, żeby utrzymać szybkość i pilnować dobrej linii. Dużo obserwacji i dużo analizy. Mecz ułożył się na remis i nie chcę mówić czy to dobrze, czy źle. Tak po prostu się skończyło – zaznaczył.

Bohater spotkania imponował szybkością na trasie i świetnie wyjeżdżał spod taśmy. Na drugie miejsce pozwolił sobie tylko w starciu z Januszem Kołodziejem, choć lider gospodarzy przyznał, że miał w pojedynku z Hampelem odrobinę szczęścia podczas manewru wyprzedzania.

– Tor mocno zmienił się po pierwszej serii i można było używać różnych ścieżek. Musieliśmy się pilnować, żeby nie odstawać. Różnica była niewielka i mecz mógł się podobać, bo emocji było co niemiara – powiedział Hampel.

Kolejną okazją do zdobycia punktów, tym razem u siebie będzie dla Hampela i spółki następny długo wyczekiwany mecz. Na zakończenie majówki, w niedzielę 5 maja NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra na swoim terenie w Derbach Ziemi Lubuskiej podejmie EBUT.PL STAL Gorzów.

Joachim Piwek