Gala PGE Ekstraligi 2022

Tradycyjne “Szczakiele”, czyli nagrody przyznawane podczas Gali PGE Ekstraligi trafiły w 2022 roku do Bartosza Zmarzlika, Mikkela Michelsena, Kacpra Woryny, Mateusza Cierniaka oraz Stanisława Chomskiego. W Warszawie uhonorowano też Drużynowego Mistrza Polski – Motor Lublin, a “Złoty Szczakiel” – specjalna nagroda, został odebrany przez Piotra Protasiewicza.

Bartosz Zmarzlik

Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu

Najlepszym polskim zawodnikiem PGE Ekstraligi okazał się – zdaniem kibiców – Bartosz Zmarzlik z MOJE BERMUDY Stali Gorzów. Zmarzlik wygrał swoją kategorię z Dominikiem Kuberą z Motoru Lublin i Januszem Kołodziejem z FOGO Unii Leszno.

Mikkel Michelsen

Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu

Jeśli chodzi o najlepszego zawodnika zagranicznego PGE Ekstraligi, to bezdyskusyjnie triumfował Drużynowy Mistrz Polski, Mikkel Michelsen z lubelskiego Motoru , który w pokonanym polu pozostawił Martina Vaculika z MOJE BERMUDY Stali Gorzów i Leona Madsena z ZIELONA-ENERGIA.COM Włókniarza Częstochowa.

Stanisław Chomski

Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu

Najlepszym trenerem/menedżerem sezonu 2022 kibice wybrali Stanisława Chomskiego z MOJE BERMUDY Stali Gorzów. Drugi był Jacek Ziółkowski, a trzeci Lech Kędziora.

Mateusz Cierniak

Najlepszy Junior Sezonu

Najlepszym juniorem sezonu 2022 PGE Ekstraligi kibice wybrali Mateusza Cierniaka. Żużlowiec Motoru Lublin bardzo długo rywalizował na głosy z Jakubem Miśkowiakiem z ZIELONA-ENERGIA.COM Włókniarza Częstochowa, a trzeci był Bartłomiej Kowalski z BETARD Sparty Wrocław.

Kacper Woryna

Niespodzianka sezonu

Niespodzianką sezonu 2022 w PGE Ekstralidze został – zdaniem kibiców – Kacper Woryna z ZIELONA-ENERGIA.COM Włókniarza Częstochowa. W tej kategorii fani nie byli jednomyślni. Częstochowianin wyprzedził drugiego zawodnika, Daniela Bewleya z BETARD Sparty Wrocław zaledwie o 0,42 pkt procentowego. Trzeci w tej kategorii był Chris Holder z ARGED Malesa Ostrów Wlkp.

13. wyścig #LUBGOR (14. runda)

Wyścig Sezonu

Redakcja sportowa Canal+ uznała, że najlepszym wyścigiem sezonu był 13. bieg meczu Motoru Lublin z MOJE BERMUDY Stalą Gorzów z 14. rundy PGE Ekstraligi, którego bohaterem został Bartosz Zmarzlik.

MOTOR Lublin

Drużyna Sezonu

Jak co roku, uhonorowano też Drużynowego Mistrza Polski na żużlu. W sezonie 2022 nagrodę otrzymał zespół Motoru Lublin. Po raz pierwszy w historii wyróżnienie odebrali także żużlowcy ARGED Malesa Ostrów Wlkp., którzy wygrali U24 Ekstraligę – nowe rozgrywki szkoleniowe.

ARGED Malesa Ostrów Wlkp.

U24 Ekstraliga

Po raz pierwszy w historii wyróżnienie odebrali żużlowcy ARGED Malesa Ostrów Wlkp., którzy wygrali U24 Ekstraligę – nowe rozgrywki szkoleniowe.

Piotr Protasiewicz

Złoty Szczakiel

Ponadto przyznano nagrodę Ekstraligi Żużlowej w postaci “Złotego Szczakiela” dla Piotra Protasiewicza, który w 2022 roku zakończył karierę, a w swoim dorobku posiada m.in. 14 medali Drużynowych Mistrzostw Polski.

Wideo Fotorelacje Artykuły