Fundacja HEROSI przekazuje Klinice nowoczesny aspirator ultrasonograficzny

Fundacja HEROSI postanowiła po raz kolejny wesprzeć placówkę Kliniki Onkologii
i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Współpraca pomiędzy tymi podmiotami trwa nieprzerwanie od 15 lat, dzięki czemu mali pacjenci dotknięci choroba nowotworową mogą liczyć na udział najnowocześniejszych technologii w procesie leczenia. W Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa, który przypada 15 lutego, Klinika wzbogaciła swoje zaplecze o kolejne urządzenie, które przyczyni się do sukcesu zabiegów ratujących życie – aspirator ultradźwiękowy.

Sprzęt ten reprezentuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie chirurgii onkologicznej, oferując metodykę mniej inwazyjnego usuwania guzów zlokalizowanych w miejscach, gdzie tradycyjne metody zabiegowe mogą być zbyt ryzykowne. Technologia ultradźwiękowa pozwala na selektywne niszczenie komórek nowotworowych z minimalnym wpływem na otaczające zdrowe tkanki, co znacząco wpływa na poprawę jakości życia dzieci po operacji.

Zakup tego sprzętu nie byłby możliwy bez hojności i wsparcia darczyńców Fundacji.
Do realizacji tego działania przyczyniły się m.in. zakłady bukmacherskie FORTUNA, które przekazały środki zebrane w ramach akcji “Fortuna gdy pełna trybuna”. Bukmacher wpłacił złotówkę za każdego kibica, który oglądał na stadionie zmagania Fortuny Ligi 1, żużlowej PGE Ekstraligi, Legii Warszawa i Radomiaka Radom w trakcie trwania akcji. Swój wkład w zakup wnieśli także inni przyjaciele Herosów. Aktor Michał Meyer przekazał na rzecz podopiecznych całą sumę wygraną w programie „Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni”, Swoją cegiełkę dołożyli także ultramaratończyk Szymon Makuch, który w biegu KarakoRun przebiegł niemal 1000 km przez najwyższe partie górskie oraz wspaniałe mamy Szymona i Mateusza, podopiecznych Fundacji, których nie ma już dziś z nami. Obie zdecydowały się przekazać środki zebrane w ramach indywidualnych zbiórek na wsparcie wyposażenia Kliniki.

Fundacja Herosi od 2009 roku wspiera dzieci z chorobami nowotworowymi. Opłaca nierefundowane leczenie, kupuje specjalistyczny sprzęt medyczny i zapewnia rehabilitację oraz leczenie. Towarzyszy pacjentom Kliniki Onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Jej głównym celem jest zapewnienie jak najdłuższego okresu finansowania chemioterapii celowanej, która umożliwia małym pacjentom powrót do zdrowia z dala od szpitalnego łóżka.