Fredrik Lindgren najlepszy w Gorzowie!

Lindgren przed Zmarzlikiem w Gorzowie. Po fantastycznej pogoni za Polakiem, Szwed wygrał 2024 ISS FIM Grand Prix of Poland!

Kai Huckenbeck wygraną w wyścigu pierwszym otworzył zmagania w Speedway GP w Gorzowie Wielkopolskim. Do grona zwycięzców dołączyli Jan Kvech, a także Bartosz Zmarzlik i Tai Woffinden. Bez punktów bieg nr 4 zakończył zwycięzca kwalifikacji – Maciej Janowski.

Druga seria startów rozpoczęła się wygraną Daniela Bewley’a. Kolejny wyścig po świetnym ataku na 2. łuku pierwszego okrążenia wygrał Martin Vaculik, który wyprzedził Leona Madsena. W następnym wyścigu wygrał Mikkel Michelsen, natomiast w wyścigu nr 8 groźnemu wypadkowi uległ Tai Woffinden, który nie był w stanie kontynuować dalszej jazdy w zawodach. Powtórkę biegu wygrał Bartosz Zmarzlik.

W pierwszym wyścigu trzeciej serii pewnie zwyciężył Mikkel Michelsen. W kolejnej gonitwie wygrał Bartosz Zmarzlik, natomiast Dominik Kubera zaliczył 3. kolejny bieg z punktami, ale również bez zwycięstwa. Wyścig nr 11 zakończył się pierwszą tego wieczoru wygraną Fredrika Lindgrena, a w ostatnim wyścigu tej serii wygrał Martin Vaculik – swoją sytuację poprawił nieco Maciej Janowski, który dorzucił 2 punkty do swojego dorobku.

W wyścigu nr 13, w którym wystąpiło trzech Polaków wygrał Oskar Fajfer, który jako pierwszy tego dnia pokonał Bartosza Zmarzlika i zachował swoje szanse na półfinał w tych zawodach. Kolejne dwa wyścigi wygrali zawodnicy ORLEN OIL MOTORU LublinJack Holder oraz Fredrik Lindgren. Ostatni bieg w tej serii wygrał Kai Huckenbeck, a jako czwarty do mety dojechał Dominik Kubera.

Ostatnią odsłonę zmagań na stadionie w Gorzowie, zwycięstwem otworzył Szymon Woźniak, który pewnie pojechał po swoją pierwszą “trójkę”. Wyścigiem nr 18 z zawodami pożegnał się dotychczasowy wicelider klasyfikacji generalnej – Robert Lambert, który w całych zawodach zdobył ledwie 4 punkty. Przedostatni wyścig fazy zasadniczej zakończył się zwycięstwem Leona Madsena, który zapewnił sobie awans do półfinału. Ostatni bieg fazy zasadniczej wygrał Mikkel Michelsen, a bez punktów zakończył go Oskar Fajfer.

Po fazie zasadniczej z turniejem pożegnało się trzech z pięciu Polaków – Oskar Fajfer, Dominik Kubera oraz Maciej Janowski, którzy zakończyli zawody na odpowiednio 11, 13 oraz 16 miejscu. Po dwa razy na tor wyjechali rezerwowi – Jakub Miśkowiak oraz Oskar Paluch.

W pierwszym półfinale na drugim łuku drugiego okrążenia na tor upadł Jack Holder i został wykluczony z powtórki tego wyścigu. W powtórzonym biegu do finału wjechali: Leon Madsen oraz Bartosz Zmarzlik. W drugim półfinale wygrał Mikkel Michelsen, a po nim do do mety dojechał Fredrik Lindgren. Na czwartym miejscu bieg ukończył Szymon Woźniak, a całe zawody na 7. pozycji.

W finale pojechali: Bartosz Zmarzlik, Fredrik Lindgren, Leon Madsen oraz Mikkel Michelsen.

Wielki finał to nieprawdopodobna walka o zwycięstwo Zmarzlika oraz Lindgrena, która zakończyła się zwycięstwem reprezentanta Szwecji. Na trzecim miejscu wyścig zakończył Mikkel Michelsen, a poza podium znalazł się Leon Madsen.