Emocje do samego końca w Ostrowie. ARGED MALESA wygrywa z TEXOM STALĄ Rzeszów

Fot. Anna Kłopocka

Niezwykle zacięte spotkanie mieli okazję obejrzeć kibice na stadionie w Ostrowie Wlkp., gdzie ARGED MALESA pokonała TEXOM STAL Rzeszów. Losy meczu toczyły się do ostatniego wyścigu, a rajderem został Gleb Chugunov.

Pierwsza seria startów nie padła łupem żadnej z drużyn. Rezultat po czterech wyścigach wynosił 12:12.

Następnie inicjatywę przejęli żużlowcy z Rzeszowa. Dzięki podwójnej wygranej w szóstym biegu pary PieszczekNowak, TEXOM STAL wyszła na prowadzenie. Nie na długo, bo ostrowianie odrobili straty jedynie w dwa wyścigi, wygrywając oba w stosunku 4:2.

Mecz wchodził w decydującą fazę, a przed biegami nominowanymi goście ponownie zbudowali przewagę, tym razem dwupunktową. Wówczas z rezerwy zwykłej za Wiktora Jasińskiego w wyścigu 14. pojechał Sebastian Szostak, który przez ponad dwa okrążenia razem z Frederikiem Jakobsenem prowadzili 5:1. Ostatecznie skończyło się na zwycięstwie 4:2, co oznaczało, że wszystko rozstrzygnie się w ostatnim biegu.

Tam, fenomenalną akcją popisał się Chris Holder, dołączając tym samym do prowadzącego Gleba Chugunova i dając wygraną meczową ARGED MALESA Ostrowowi Wlkp.

Pełne wyniki dostępne TUTAJ.

Marcin Rusewicz