Eliga Manager: okno transferowe przyniesie duże zmiany?

Pogoda znów nie pozwoliła rozegrać kompletu zaplanowanych na 7. rundę spotkań w PGE Ekstralidze i METALKAS 2. Ekstralidze. Ma to oczywiście swój wpływ na rywalizację w Eliga Manager, w której nie wszyscy gracze skompletowali swoje zdobycze punktowe. Ponadto, od wtorku 4 czerwca gracze mogą dokonywać kolejnych transferów.

W tej niepełnej klasyfikacji przejściowej prym wiedzie ekipa WIWAT TEAM, która do tej pory zdobyła aż 474 małych i 14 dużych punktów. Na drugim miejscu plasuje się zespół Siwy z dorobkiem 466 małych punktów (13 dużych). Ostatnie miejsce podium należy do drużyny Lube Banca Macerata, która wywalczyła 458 małych punktów (14 dużych).

Na chwilę obecną najlepszą ekipą w 7. rundzie rywalizacji jest zespół MichalApator. Prowadzenie w zestawieniu daje mu wynik 73 punkty. Należy jednak pamiętać, że po rozegraniu meczu EBUT.PL STAL Gorzów Wlkp. – FOGO UNIA Leszno zarówno klasyfikacja generalna, jak i ta za ostatnią rundę może ulec zmianie.

W rywalizacji reporterów i współpracowników redakcji CANAL+ Sport najlepszym menadżerem jest Natalia Pietrucha, której ekipa ROZSIERDZONE ŻBIKI zgromadziła 387 małych punktów. W dalszej kolejności są Robert Sitnicki (SZCZELNE SITA, 368 pkt.) i Dawid Stachyra (DAVIDOFF_RACING, 367 pkt.).

Fot. Patryk Kowalski

Jeśli chodzi o wyniki na torze, warto zaznaczyć dobrą dyspozycję czwórki zawodników KRONO-PLAST WŁÓKNIARZA Częstochowa. Leon Madsen, Mikkel Michelsen, Maksym Drabik i Kacper Woryna w starciu z osłabionym ZOOLESZCZ GKM-em Grudziądz osiągnęli dwucyfrowe wyniki. Świetnie na Motoarenie zaprezentował się Piotr Pawlicki (NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra), gdzie wywalczył 12 punktów. To znaczący przypływ małych punktów, u zawodnika, który do tej pory radził sobie różnie.

W METALKAS 2. Ekstralidze rozegrano dwa mecze, choć jeden w niepełnym wymiarze. H. SKRZYDLEWSKA ORZEŁ Łódź podejmował CELLFAST WILKI Krosno, a w Rzeszowie TEXOM STAL gościła ARGED MALESA Ostrów Wlkp. To właśnie to drugie spotkanie mocno wpłynęło na zdobycze graczy w Eliga Manager, bo nasilające się opady deszczu zmusiły sędziego do przerwania rywalizacji po 9. biegu, przy stanie 33:21 na korzyść gości.

W rezultacie aż trzy rundy na zapleczu PGE Ekstraligi rozegrane są w połowie (dwie z nich zgodnie z założeniami terminarza). Ich dokończenie zaplanowano na 7 czerwca (5. runda) i 9 czerwca (6. runda). Terminy rozegrania zaległych meczów 7. rundy nie są jeszcze znane. Należy jednak pamiętać, że wybrane w Eliga Manager składy na wspomniane wyżej rundy są zatwierdzone i zamrożone, a więc przeprowadzenie zmian, zgodnie z regulaminem gry jest niemożliwe.

Na ten moment, w klasyfikacji generalnej najlepszą jest ekipa Trucker, która zgromadziła 397 małych i 11 dużych punktów.

UWAGA: Od wtorku (4 czerwca) trwa kolejne okienko transferowe, które zostanie zamknięte w najbliższy piątek o godz. 15:00. Warto przeglądnąć swoje składy i dokonać stosownych zmian. Istotną informację przekazał w minionym tygodniu Jason Doyle (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz), który ze względu na trudną kontuzję zakończył żużlowy sezon 2024.