Eliga Manager: Mateusz Puka liderem wśród dziennikarzy!

Jesteśmy już po trzech pełnych rundach PGE Ekstraligi, a co za tym idzie także po trzech kolejkach gry Eliga Manager.

Rywalizacja z każdym kolejnym pojedynczym meczem nabiera rumieńców, a poziom osiągany przez najlepszych może wzbudzać całkiem uzasadniony podziw. Emocji dostarcza także walka w grupach prywatnych. Jedną z nich jest ta założona przez dziennikarzy i współpracowników redakcji Canal+ Sport. Spośród nich na ten moment rządzi i dzieli Mateusz Puka.

Znany w środowisku żużlowym dziennikarz po trzech rundach zgromadził na swoim koncie 171 małych punktów. O ile w grupie Canal Plus Speedway i w zestawieniu z kolegami po fachu jest to wynik znaczący, tak w klasyfikacji generalnej plasuje go to na dopiero 6589. miejscu. Niemniej jednak ekipa TORPEDA WARSZAWA będzie w dalszym ciągu przykuwać naszą uwagę. Całkiem nieźle radzą sobie też ROZSIERDZONE ŻBIKI Natalii Pietruchy (169 punktów), czy ŚRUBA RACING TEAM Piotra Świderskiego (167 punktów).

W klasyfikacji generalnej prowadzi drużyna FC PIMPUSIE TEAM, której zawodnicy wywalczyli aż 229 małych punktów. Druga w zestawieniu SPARTA89 ma punktów 228, a trzecia BWTEAM 227. To tylko jeszcze bardziej uwidacznia jak zaciętą jest walka wirtualnych menadżerów żużlowych.

Jeśli chodzi o samą 3. rundę zmagań, najlepszy w niej okazał się zespół RAPTORS15, który zdobył aż 90 punktów, o pięć więcej niż drugi najlepszy zespół tego weekendu FEDERALNA GUBERNIA. W rywalizacji dziennikarzy najlepsi okazali się wspomniany już Mateusz Puka oraz Michał Łopaciński. Obaj wywalczyli po 58 punktów.

Na kogo więc w ostatniej kolejce mogli liczyć nasi gracze? W dalszym ciągu znakomitymi wyborami wydają się być Andzejs Lebedevs (FOGO UNIA Leszno), zdobywca 12 punktów i 1 punktu bonusowego oraz Jarosław Hampel (NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra), który znów był liderem swojej drużyny i wywalczył w Lesznie aż 14 oczek. Obaj na starcie rywalizacji dysponowali stosunkowo niskim współczynnikiem KSM, więc ta inwestycja z pewnością wielu graczom się opłaciła. Warto także przywołać kapitalny wynik Emila Sajfutdinowa w Lublinie. Najlepszy zawodnik KS APATORA Toruń przywiózł dla siebie, zespołu i graczy bardzo znaczące 16 punktów.

Swoje boje toczą też gracze w Metalkas 2. Ekstralidze. Po trzech rundach najlepszą ekipą jest JAKIELONIA BARDĄ, mająca na koncie 224 punkty. Podobnie jak w PGE Ekstralidze najwyższą zdobyczą podczas ostatniej kolejki był wynik 90 punktów, a należał on do zespołu KM96. Gratulujemy i życzymy emocji w kolejnych rundach.

Rafał Martuszewski