EBUT.PL STAL Gorzów zwycięża “za trzy” w Toruniu

Fot. Jarosław Pabijan

W starciu pomiędzy KS APATOREM Toruń a EBUT.PL STALĄ Gorzów faworytami byli gospodarze. Jednak to goście triumfowali na Motoarenie. Liderem toruńskiej drużyny był Robert Lambert (15 w sześciu startach). W zespole gorzowian najwięcej punktów uzyskał Martin Vaculik (13).

Już od 1. biegu rywalizacja była bardzo zacięta. Zażartą walkę stoczyli między sobą Patryk Dudek i Oskar Fajfer, z czego zwycięsko wyszedł ten drugi. W 4. gonitwie dużym zaskoczeniem była postawa Oskara Palucha, który świetnie wyszedł ze startu i prowadził na pierwszym okrążeniu. Junior EBUT.PL STALI Gorzów ostatecznie uległ atakom Roberta Lamberta.

Druga seria obfitowała w mijanki. W 5. biegu genialną akcję przeprowadził Oskar Fajfer, który jednym atakiem minął Pawła Przedpełskiego i Wiktora Lamparta. W ostatnim wyścigu tej serii najciekawsza była walka o trzecie miejsce. Patryk Dudek rywalizował z młodzieżowcem drużyny gości. Zawodnicy tasowali się przez wszystkie okrążenia, jednak ostatecznie zwyciężył Jakub Stojanowski.

Fot. Jarosław Pabijan

Po równaniu toru, drużyna gości prowadziła podwójnie, jednak na dystansie gonił ich Emil Sajfutdinow. Zawodnik KS APATORA Toruń ostatecznie pokonał Szymona Woźniaka, jednak nie zdołał doścignąć Fajfera. Na zamknięcie trzeciej serii startów rewelacyjny atak na Wiktorze Lamparcie przeprowadził Anders Thomsen, co poskutkowało kolejnym remisem.

Ostatnia seria startów przed biegami nominowanymi również obfitował w mijanki oraz, tak jak cały mecz, w remisy. W 12 gonitwie dnia na dystansie Lambert wyprzedził Miśkowiaka, a Stojanowski – Lewandowskiego, co zakończyło się wynikiem 3:3. W 13. wyścigu również nie brakowało emocji. Przez wszystkie okrążenia Sajfutdinow walczył z Fajferem o jeden punkt. Żużlowiec KS APATORA Toruń ostatecznie zwyciężył pokonując zawodnika drużyny gości na samej mecie.

Fot. Jarosław Pabijan

O wyniku meczu zadecydowały biegi nominowane. W 14. gonitwie na tor upadł Sajfutdinow. Decyzją sędziego został wykluczony z powtórki, co ostatecznie przesądziło o zwycięstwie EBUT.PL STALI. Ze startu dobrze wyszedł Lampart, jednak utracił pozycję i goście zwyciężyli podwójnie. Ostatni wyścig zakończony był remisem, pomimo prób Thomsena, który finalnie przyjechał na ostatnim miejscu.

Pełna relacja dostępna TUTAJ.

Aleksandra Rzepa