“Doskonała lekcja dla młodych chłopaków” (wypowiedzi i wideo po teście toru przed 2024 ORLEN FIM SGP of Poland – Warsaw)

Fot. Zuzanna Kloskowska

Tradycyjnie młodzieżowcy sprawdzili nawierzchnię toru przed 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Po przeprowadzonym teście, kilku zawodników podzieliło się swoimi odczuciami, głos zabrał również trener Żużlowej Reprezentacji Polski – Rafał Dobrucki.

– Fajne przeżycie, móc startować na takim obiekcie, jakim jest PGE Narodowy. Stadion robi wrażenie, a dodatkowo zamknięty dach dodaje klimatu. Tor był chyba najkrótszym, na jakim dane było mi występować. Myślałem, że tor tymczasowy sprawi mi jakieś problemy, bo wcześniej nie startowałem na takim, ale jestem pozytywnie zaskoczony, że zachowywał się tak dobrze i ogólnie przyjemnie mi się na nim jechało – podsumował najskuteczniejszy zawodnik środowego testu Bartosz Bańbor z ORLEN OIL MOTORU Lublin.

Fot. Zuzanna Kloskowska

Radziłem sobie ze zmiennym szczęściem – w biegach, w których przyjeżdżałem drugi lub pierwszy, spisałem się dobrze i jestem zadowolony. Niepotrzebne dwa upadki z mojej winy. Gdyby nie one, mój wynik mógłby być zdecydowanie lepszy. Uważam, że kluczowy był start, którego w ostatnim czasie mi brakuje i nad tym muszę pracować. Na trasie musiałem walczyć, ale nie wszystkie ataki poszły po mojej myśli. Zawody oceniam na plus, ponieważ kolejne wnioski zostały przeze mnie i mój team wyciągnięte – skomentował jeden ze zwycięzców turnieju par, Antoni Mencel, młodzieżowiec FOGO UNII Leszno.

Zawody oceniam bardzo pozytywnie, bardzo mi się podobało. Tor jest specyficzny i różni się od tych, na których startujemy w PGE Ekstralidze. Geometria nie sprawiała mi problemów i nie miałem większych kłopotów z jazdą. Cieszy mnie to, że zostałem wyróżniony i mogłem pojeździć na PGE Narodowym, to dla mnie osobiście wielkie przeżycie – powiedział Marcel Kowolik z BETARD SPARTY Wrocław.

Fot. Zuzanna Kloskowska

Każde zawody na takim obiekcie i torze to doskonała lekcja dla młodych chłopaków, którzy pukają do drzwi młodzieżowej reprezentacji Polski i już niedługo kilku z nich będzie reprezentować nas na arenach międzynarodowych. Oczywiście każdy błąd czy sytuację, omawiamy zaraz po zawodach lub reagujemy na bieżąco w ich trakcie, aby jak najszybciej eliminować błędne nawyki. Młodzież ma przed sobą wiele pracy, ale na początku ich przygody z żużlem można pewne rzeczy skorygować. Dzięki temu pewnie zachowania będą uwarunkowane już pewnym automatyzmem – podsumował trener Żużlowej Reprezentacji Polski – Rafał Dobrucki.