Deszcz zakończył mecz w Lublinie. ORLEN OIL MOTOR wciąż niepokonany

Fot. Małgorzata Cieśluk

W pierwszym z piątkowych spotkań, 8. rundy PGE Ekstraligi ORLEN OIL MOTOR Lublin podjął na swoim torze ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Spotkanie zakończono po 10. biegu przy wyniku 40:20, a jego najlepszym juniorem został Kacper Łobodziński.

Drużyna ORLEN OIL MOTORU Lublin rozpoczęła spotkanie od podwójnego zwycięstwa, jednak już w biegu młodzieżowym stracone punkty nadrobiła para grudziądzkich juniorów, która była lepsza od niepokonanego do tej pory w tych wyścigach Wiktora Przyjemskiego. Mimo wszystko, pierwsza seria zawodów układała się na korzyść gospodarzy (14:10).

W 6. wyścigu bardzo dobrze zaprezentował się debiutujący w barwach ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz, Michael Jepsen Jensen, który zapisał na swoim koncie wygraną. Na ostatnim miejscu uplasował się Bartosz Zmarzlik, który odrobił swoje stracone punkty już w 8. gonitwie.

Po biegu otwierającym trzecią serię zawodów, nad stadionem przy al. Zygmontowskich zaczęło padać. W kolejnych dwóch wyścigach gospodarze powiększali swoje prowadzenie, dzięki czemu tej odsłonie zmagań ORLEN OIL MOTOR Lublin prowadził z ZOOLESZCZ GKM-em Grudziądz 40:20.

I to właśnie ten wyścig okazał się być ostatnim tego dnia, gdyż decyzją sędziego zawody zakończono ze względu na silne opady deszczu. Finalnie więc ekipa z Lublina zapisała na swoim koncie 3 punkty w tabeli – dwa za wygrany mecz, a także jeden bonusowy. W dwumeczu zwyciężyli bowiem 92:58.

Pełna relacja TUTAJ.

Klaudia Waltoś