Czy Poznań odrobi straty? Ważne spotkanie TEXOM STALI Rzeszów (zapowiedź #RZEOST i #POZKRO)

Już dziś odbędą się pierwsze dwa spotkania jedenastej rundy METALKAS 2. Ekstraligi. Równolegle o 16:30 pojedzie #ORZECHOWAOSADA PSŻ Poznań z CELLFAST WILKAMI Krosno, a następnie TEXOM STAL Rzeszów zmierzy się z ARGED MALESA Ostrowem Wlkp.

#ORZECHOWAOSADA PSŻ Poznań to niewątpliwie jedna z największych niespodzianek sezonu. Wielu skazywało ich na walkę o utrzymanie, a tymczasem drużyna Adama Skórnickiego po dziesięciu meczach zajmuje drugą pozycję w tabeli. Poznaniacy chcą ponownie zwyciężyć, tym razem z zespołem z Krosna, żeby przypieczętować awans do fazy play-off.

CELLFAST WILKI z kolei, pragną zrehabilitować się przed swoimi kibicami po bolesnej porażce w derbach Podkarpacia z TEXOM STALĄ Rzeszów. Krośnianie wciąć muszą radzić sobie bez kontuzjowanego Dimitriego Berge, którego godnie zastępuje doświadczony Duńczyk – Kenneth Bjerre. Klub jednak przegrał dwa ostatnie spotkania, co przełożyło się na zajmowane przez nich dopiero piąte miejsce w tabeli. Czy podopieczni Ireneusza Kwiecińskiego przełamią złą passę?

06.07, godz. 16:30 #ORZECHOWAOSADA PSŻ Poznań vs CELLFAST WILKI Krosno
LIVE: CANAL+ online
Pierwszy mecz: 35:55

Komentarz: Robert Sitnicki

Sędzia: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz toru: Przemysław Brucheiser

W tym samym czasie, do Rzeszowa przyjeżdża rozpędzony lider METALKAS 2. Ekstraligi – ARGED MALESA Ostrów Wlkp. Żużlowcy Mariusza Staszewskiego są w tym sezonie mocno nieprzewidywalni. Drużyna natomiast, jest mocno wyrównana, w czym trener ostrowian upatruje swój atut. – Budując drużynę liczyliśmy na awans, więc po cichu liczyliśmy też, że będziemy liderować, a wyrównana drużyna jest kluczem do sukcesu zawsze i wszędzie. Chcielibyśmy wygrać za trzy punkty, ale wiadomo, że Rzeszów jest u siebie bardzo mocny, u nas też dobrze jechał, więc przypuszczam, że kto zwycięży, ten dostanie bonusa – mówi Mariusz Staszewski.

Podobnie do ARGED MALESA Ostrowa, rozpędzona jest TEXOM STAL. Rzeszowianie najpierw przegrali w Łodzi bardzo dużą różnicą punktów, a następnie potrafili zwyciężyć u siebie z Rybnikiem, a następnie pojechać po dwa duże “oczka” do Krosna aby wyjść z dołka. Teraz, tracą oni jedynie punkt do miejsca w tabeli premiowanego awansem do fazy play-off. Czy TEXOM STAL zamknie temat utrzymania i skupi się na walce o półfinały?

06.07, godz. 16:30 TEXOM STAL Rzeszów vs ARGED MALESA Ostrów Wlkp.
LIVE: CANAL+ Sport5 / CANAL+ online
Pierwszy mecz: 43:47
Studio (od 16:00): Piotr Bugajny, Patrick Hansen
Komentarz: Michał Mitrut, Patryk Malitowski
Reporterka: Natalia Pietrucha

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Rafał Banasiak

Po kilku sezonach przerwy kibice ponownie będą mogli wybierać Rajderów meczów. Głosowanie rozpocznie się po 7. biegu każdego meczu METALKAS 2. Ekstraligi, czyli po zakończeniu drugiej serii startów. Odpowiednia zakładka dostępna będzie w aplikacji mobilnej Ekstraligi Żużlowej. Wybór Rajdera zakończy się po 15. wyścigu.

Po każdej rundzie METALKAS 2. Ekstraligi, na Facebooku CANAL+ Speedway rozpocznie się głosowanie na Rajdera Kolejki. Kibice w specjalnym poście będą wybierać spośród triumfatorów poszczególnych spotkań. Stacja CANAL+ ogłosi także, kto ten tytuł w danej rundzie otrzymał.

Pobierz aplikację Ekstraligi Żużlowej:

Marcin Rusewicz