Czy Bartosz Zmarzlik wykona kolejny krok w stronę piątego tytułu? Przed Grand Prix Polski w Gorzowie

Fot. Zuzanna Kloskowska

Przed nami kontynuacja tegorocznej światowej, elitarnej serii. W sobotę (29 czerwca) odbędzie się kolejna runda cyklu FIM Speedway Grand Prix. Tym razem areną zmagań o medale Indywidualnych Mistrzostw Świata będzie Gorzów. Start zawodów o godzinie 19.00. Transmisja w TTV.

Nie trudno wskazać murowanego faworyta zawodów na stadionie im. Edwarda Jancarza. Jest nim bezsprzecznie Bartosz Zmarzlik. Wychowanek EBUT.PL STALI Gorzów, a obecnie reprezentant ORLEN OIL MOTORU Lublin, jest liderem całych rozgrywek po pięciu dotychczas rozegranych rundach.

W klasyfikacji generalnej czterokrotny mistrz globu w jeździe indywidualnej umocnił się za sprawą zwycięstwa w Grand Prix Szwecji w Malilli (15 czerwca). Obecnie nad drugim Robertem Lambertem ma aż 17 punktów przewagi. Z pewnością wszyscy polscy fani liczą, że Zmarzlik za ciosem pójdzie również w sobotni wieczór.

Na kilka godzin przed godzin przed Grand Prix Polski w Gorzowie odbyły się kwalifikacje. W nich najlepszy czas „wykręcił” Maciej Janowski (14,532 sek.). Drugie miejsce należało do Daniela Bewley’a (14,558), a trzecie do Bartosza Zmarzlika (14,625).

Szóstą lokatę w kwalifikacjach zajął Oskar Fajfer (14,681), a czternastą – Dominik Kubera (14,780). Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, Oskar Paluch był szesnasty (14,853), Szymon Woźniak – siedemnasty (14,922), a Jakub Miśkowiak – osiemnasty (14,973).

Lista startowa GP Polski – Gorzów:

1. Szymon Woźniak (Polska)
2. Max Fricke (Australia)
3. Fredrik Lindgren (Szwecja)
4. Kai Huckenbeck (Niemcy)
5. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
6. Leon Madsen (Dania)
7. Jan Kvech (Czechy)
8. Jack Holder (Australia)
9. Robert Lambert (Wielka Brytania)
10. Martin Vaculik (Słowacja)
11. Mikkel Michelsen (Dania)
12. Bartosz Zmarzlik (Polska)
13. Maciej Janowski (Polska)
14. Oskar Fajfer (Polska)
15. Dominik Kubera (Polska)
16. Tai Woffinden (Wielka Brytania)

Rezerwowi:
17. Jakub Miśkowiak (Polska)
18. Oskar Paluch (Polska)

Norbert Gizyński