Czas na kolejną walkę o punkty ligowe w METALKAS 2. Ekstralidze (zapowiedź #LODRYB i #GDABYD)

Już dzisiaj o godzinie 14.00 odbędą się dwa mecze czwartej kolejki METALKAS 2. Ekstraligi. Do Łodzi przyjedzie drużyna INNPRO ROW-u Rybnik, a do Gdańska zespół ABRAMCZYK POLONII Bydgoszcz.

ENERGA WYBRZEŻE to aktualnie przedostatnia drużyna w METALKAS 2. Ekstralidze. Gdańszczanie jednak przed tygodniem w Poznaniu pokazali hart ducha i wrócili z ośmiopunktowej straty na remis.

ABRAMCZYK POLONIA natomiast, znów znalazła się na zwycięskiej ścieżce, co pokazała w meczu z ARGED MALESA Ostrowem Wlkp. Dzięki temu podopieczni Tomasza Bajerskiego zajmują jak na razie trzecie miejsce w tabeli.

– Presji raczej nie czujemy, ale za to wiarę i charakter, że można się podnieść z desek. Naszym celem na ten mecz jest nie podnosić się z nich, a raczej być tym, który na te deski kładzie. Nas interesuje zwycięstwo. Wygrana z potentatem byłaby takim “kopem” na resztę sezonu. Jak przegramy to będziemy w tarapatach i trzeba się będzie zastanawiać co dalej – mówił przed meczem trener ENERGI WYBRZEŻA Gdańsk Eryk Jóźwiak.

05.05, godz. 14:00 ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk – ABRAMCZYK POLONIA Bydgoszcz
LIVE: CANAL+ online

Komentarz: Edward Durda, Robert Sitnicki

Sędzia: Rafał Kobak
Komisarz toru: Przemysław Brucheiser

W tym samym czasie w Łodzi będzie trwała zażarta walka o zwycięstwo, gdzie H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ podejmie INNPRO ROW Rybnik.

Łodzianie do tej pory nie mają na swoim koncie ani jednego punktu. W ubiegły wtorek ulegli na własnym torze #ORZECHOWAOSADA PSŻ Poznaniowi, co postawiło ich w bardzo trudnej sytuacji.

Nieco lepsze nastroje panują z kolei w Rybniku. INNPRO ROW do spółki z CELLFAST WILKAMI Krosno są niepokonaną drużyną w METALKAS 2. Ekstralidze, a w meczu z TEXOM STALĄ Rzeszów tylko udowodnili swoją siłę. Kontuzjowany jest jednak ich podstawowy junior – Kacper Tkocz, którego rozbrat z motocyklem ma potrwać przynajmniej miesiąc.

05.05, godz. 14:00 H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ Łódź – INNPRO ROW Rybnik
LIVE: CANAL+ Sport5 / CANAL+ online

Studio (od 13:30): Piotr Bugajny, Piotr Świderski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Wojciech Dankiewicz
Reporterka: Julia Pożarlik

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Krzysztof Guz

Po kilku sezonach przerwy kibice ponownie będą mogli wybierać Rajderów meczów. Głosowanie rozpocznie się po 7. biegu każdego meczu METALKAS 2. Ekstraligi, czyli po zakończeniu drugiej serii startów. Odpowiednia zakładka dostępna będzie w aplikacji mobilnej Ekstraligi Żużlowej. Wybór Rajdera zakończy się po 15. wyścigu.

Po każdej rundzie METALKAS 2. Ekstraligi, na Facebooku CANAL+ Speedway rozpocznie się głosowanie na Rajdera Kolejki. Kibice w specjalnym poście będą wybierać spośród triumfatorów poszczególnych spotkań. Stacja CANAL+ ogłosi także, kto ten tytuł w danej rundzie otrzymał.

Pobierz aplikację Ekstraligi Żużlowej:

Marcin Rusewicz