CELLFAST WILKI zwyciężają w Poznaniu. Bonus jedzie do Krosna

Do samego końca rozstrzygały się losy pojedynku pomiędzy #ORZECHOWAOSADA PSŻ-em Poznań a CELLFAST WILKAMI Krosno. Ostatecznie to goście z Podkarpacia wygrali 46:44, a rajderem meczu został Szymon Bańdur.

To było niezwykle wyrównane spotkanie na stadionie w Poznaniu. Co prawda, CELLFAST WILKI ani na chwilę nie stracili w tym meczu prowadzenia, ale do ostatniego wyścigu musieli bronić wypracowanej przewagi, która w szczytowym momencie, czyli po dziesiątym biegu, wynosiła już osiem punktów.

Po stronie #ORZECHOWAOSADA PSŻ-u wyniku gonili jak zwykle Ryan Douglas i Oleksandr Loktayev, którzy w sumie zdobyli 26 “oczek”, co przekłada się na ponad 50% punktów zdobytych przez gospodarzy. Ze strony gości z kolei, fantastyczny występ zaliczył Kenneth Bjerre. Duńczyk był liderem zespołu z Krosna, dla którego przywiózł trzynaście punktów.

Przed wyścigami nominowanymi, CELLFAST WILKI wygrywały 42:36. Żużlowcy z Poznania, aby marzyć jeszcze o zwycięstwie meczowym musieli dwa razy wygrać podwójnie. Ta sztuka udała się tylko raz. W piętnastym biegu, wspomniany już Bjerre wyprzedził za jednym zamachem dwóch rywali i przypieczętował trzy punkty dla krośnieńskiej drużyny.

Pełne wyniki dostępne TUTAJ.

Marcin Rusewicz