Brązowy Kask dla Dominika Kubery

Zwycięstwem Dominika Kubery z FOGO Unii Leszno zakończył się rozegrany w Gnieźnie finał Brązowego
Kasku. Wychowanek klubu z Wielkopolski był bezkonkurencyjny i z kompletem 15 punktów zwyciężył w zawodach broniąc trofeum zdobytego w ubiegłym sezonie.

Drugie miejsce zajął Patryk Wojdyło z BETARD Sparty Wrocław (zdobywca 13 punktów), a trzecie Wiktor Lampart ze Speed Car Motor Lublin który zdobył 12 punktów.

Zawody rozpoczęły się od niespotykanej na żużlowych torach sytuacji. Otóż prezentacja zawodników odbyła się na pierwszym łuku i był to ukłon w stronę kibiców, bo właśnie tam zasiadło ich najwięcej. Sam finałowy turniej odbył się na bardzo twardym torze, a sędzia zawodów Grzegorz Sokołowski co dwa biegi zalecał roszenie toru. O wszystkim decydował start i umiejętne rozegranie pierwszego łuku. Pomimo tego kibice byli świadkami interesujących biegów. W 3 biegu po starcie zabrakło miejsca dla Karola Żupińskiego i młody gdańszczanin upadł. Decyzją sędziego został wykluczony z powtórki. W powtórce pasjonującą walkę o zwycięstwo stoczyli Dominik Kubera i Wiktor Lampart. Po kilkukrotnej zmianie prowadzenia ostatecznie 3 punkty zdobył Kubera.

W 4 biegu po starcie zrobiło się ciasno i upadek zaliczył Szymon Szlauderbach. W powtórce biegu kibice w końcu doczekali się walki na dystansie, a młodzi zawodnicy bardzo odważnie walczyli między sobą. W 6 biegu o 3 punkty zaciekle rywalizowali Liszka, Wojdyło, Lampart i Szlauderbach. Po emocjonującym biegu wygraną zapewnił sobie Przemysław Liszka. Z dobrej strony prezentowali się Norbert Krakowiak, Viktor Trofymov.

W biegu 9 po zahaczeniu o bandę groźny upadek zanotował Przemysław Giera, ale po dłuższej chwili wstał i o własnych siłach udał się do parkingu zostając wykluczonym z powtórki. W 14 biegu doszło do ciekawej potyczki Wojdyły i Trofymova. Na czwartym okrążeniu Wojdyło po ataku Trofymova zanotował upadek. Sędzia po analizie przyznał zwycięstwo Wojdyle, a leszczynianin został wykluczony z biegu.

Kolejny bieg to kolejna ostra walka o 3 punkty pomiędzy Lampartem i Krakowiakiem. Na mecie minimalnie lepszy okazał się zawodnik rodem z Rzeszowa. Ostatnia seria startów rozpoczęła się od efektownej świecy na starcie Jarosława Krzywosza, a w powtórce miejsce na podium zapewnił sobie Lampart, który na dystansie uporał się z Marcinem Turowskim. W biegu 18 doszło do bezpośredniego starcia Kubera-Wojdyło. Tuż po starcie na czoło stawki wysunął się leszczynianin i z ogromną przewagą wygrał bieg pieczętując tym samym zwycięstwo w Brązowym Kasku.

Bieg 20 decydował o miejscach 4-5 i wspaniałą jazdą popisał się Trofymov, który przebijając się z trzeciej pozycji ostatecznie zwyciężył i zajął tym samym miejsce tuż za podium.

Finałowy turniej był zarazem krajowym finałem eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów i Pucharu Europy Juniorów. Zawodnicy z miejsc 1-5 plus jeden nominowany przez GKSŻ wezmą udział w IMEJ, z kolei dwóch pierwszych oraz dwóch wybranych przez Związek w PEJ.