Bartosz Zmarzlik: mam nadzieję, że damy duże show

Fot. Marcin Karczewski

W 3. rundzie PGE Ekstraligi, KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa przegrał z liderem tabeli, ORLENEM OIL MOTOREM Lublin, 39:51. Ogromny wkład w zwycięstwo drużyny gości miał Bartosz Zmarzlik, który wywalczył 12 punktów plus 2 bonusy.

Bartosz Zmarzlik, w rozmowie dla ekstraliga.pl, ocenił niedzielne spotkanie. – To był bardzo fajny mecz. Cieszę się, że go wygraliśmy i zdobyliśmy 51 punktów. Częstochowa jest fajnym terenem do jeżdżenia, ale zarazem bardzo trudnym, bo zawsze tu gospodarze szybko jadą i generalnie tutaj każdy ma szybkość, więc były naprawdę znaki zapytania. Ten tor też troszeczkę inaczej jest przygotowywany, niż w tamtym roku, więc oczywiście zawsze jakieś niepewności są, z których próbujesz wywnioskować, co dla ciebie będzie najlepsze w danym momencie, żeby być skutecznym na torze – zaznaczył aktualny Indywidualny Mistrz Świata.

Pomimo świetnego początku spotkania, w którym to kapitan gości miał na swoim koncie 9 „oczek” w 3 startach, to w 13. gonitwie przyjechał dopiero na 3. pozycji. Czy zawodnik ORLEN OIL MOTOR Lublin zmieniał sprzęt przed tym biegiem? – Właśnie miałem 3,3,3 i mówię, że w końcu na pewno trzeba zmienić i zmieniłem, ale każdy bieg w takim stylu, daje możliwość dowiedzenia się czegoś nowego. Najważniejsze, że dojechaliśmy w nim na remis klubowy. Natomiast w 15. biegu wróciłem znowu do tego motocykla, co w pierwszych biegach i ponownie było bardzo dobrze – powiedział.

W sobotę ORLEN FIM SGP of Poland na PGE Narodowym w Warszawie – jakie cele sobie stawia? – Jak przed każdymi kolejnymi zawodami. Ja naprawdę nie stawiam sobie celów. Po prostu chce się bawić żużlem, a przede wszystkim – kocham jeździć. Cieszę się bardzo, że pojedziemy ponownie w Warszawie i będziemy się tam ścigać. Mam nadzieje, że damy duże show dla kibiców – podkreślił żużlowiec.

Paula Pacyga