Wracają Derby Lubuskie. Lider jedzie do Częstochowy (zapowiedź #CZELUB i #ZIEGOR)

Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

Niedzielne spotkania 4. kolejki PGE Ekstraligi rozpocznie pojedynek pomiędzy KRONO-PLAST WŁÓKNIARZEM Częstochową a ORLEN OIL MOTOREM Lublin, następnie przeniesiemy się na derby województwa lubuskiego, gdzie zmierzą się oczywiście NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra i EBUT.PL STAL Gorzów. Transmisje w CANAL+ Sport i usłudze CANAL+ online.

Częstochowianie nie są aktualnie w najlepszym położeniu. Dotychczas zdobyli zaledwie jeden punkt. Ponadto byli bardzo blisko zwycięstwa podczas przełożonego meczu z BETARD SPARTĄ Wrocław, jednak dwa podwójnie wygrane biegi nominowane przez gości doprowadziły do remisu. KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa wydawał się w tym meczu ekipą wyrównaną, jednak zabrakło im liderów. Jedynym zawodnikiem, któremu udało się uzyskać dwucyfrowy wynik, był Leon Madsen. Impuls do dobrej jazdy dał Maksym Drabik (8+1)

ORLEN OIL MOTOR Lublin ma wiele powodów do zadowolenia. Świetna dyspozycja zawodników podczas BOLL FIM SGP of Croatia, zwycięstwo Jacka Holdera, a także komplet punktów po trzech rundach PGE Ekstraligi. Lublinianie są drużyną kompletną. W każdym, z dotychczasowych spotkań wygrali, zdobywając ponad 52 punkty. Biorąc pod uwagę problemy drużyny z Częstochowy, gospodarzy tego spotkania czeka naprawdę trudna przeprawa.

05.05, godz. 16:30 KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa – ORLEN OIL MOTOR Lublin
LIVE: CANAL+ Sport / CANAL+ online

Studio (od 16:00): Piotr Kaczorek, Patrick Hansen
Komentarz: Mateusz Dziopa, Krzysztof Cegielski
Reporterka: Natalia Pietrcuha

Sędzia: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz toru: Krzysztof Gałańdziuk

Drugie spotkanie to wyczekiwane przez kibiców derby województwa lubuskiego. Po dwóch sezonach wracają starcia pomiędzy NOVYHOTEL FALUBAZEM Zieloną Górą a EBUT.PL STALĄ Gorzów.

Beniaminek PGE Ekstraligi po 3. rundach zdołał wywalczyć 3 punkty. Składa się na nie przegrana we Wrocławiu, po naprawdę zaciętej walce, wygrana z ZOOLESZCZ GKM-em Grudziądz oraz remis z FOGO UNIĄ Leszno. Najmocniejszym punktem zielonogórzan jest Jarosław Hampel, który legitymuje się średnią biegopunktową na poziomie 2,467. Największą bolączką drużyny z Zielonej Góry jest zawodnik na pozycji U24, Jan Kvech, średnia na poziomie 1,000 nie jest z pewnością tym, na co liczyli kibice i sam zawodnik.

EBUT.PL STAL Gorzów czeka wyjazdowe wyzwanie. Dotychczas odjechali jedynie jedno spotkanie poza swoim domowym torem, a ich przeciwnikiem byli aktualni Mistrzowie Polski. Mecz w Zielonej Górze może być więc weryfikacją ich wyjazdowej formy. Dotychczas cała ekipa prezentuje się bardzo równo, jednak tak jak w przypadku zespołu Częstochowy, brakuje dobrej formy liderów. Aktualnie to zawodnicy drugiej linii stanowią o sile tej ekipy.

05.05, godz. 19:15 NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra – EBUT.PL STAL Gorzów
LIVE: CANAL+ Sport / CANAL+ online

Studio (od 18:45): Michał Mitrut, Tomasz Gollob
Komentarz: Tomasz Dryła, Patryk Malitowski
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Paweł Stangret

05.05, godz. 21:15 Magazyn PGE Ekstraligi – podsumowanie
LIVE: CANAL+ Sport / CANAL+ online

– Michał Mitrut
– Marek Cieślak
– Patryk Malitowski
– Tomasz Dryła
– Leszek Demski

Pobierz aplikację Ekstraligi Żużlowej:

Oprócz rywalizacji młodzieżowców w drugich biegach meczów PGE Ekstraligi, kibice także będą mieli okazję na aktywny udział w projekcie Red Bull Juniorskie Asy. W aplikacji mobilnej, po zakończeniu 2. biegu każdego ze spotkań najlepszej żużlowej ligi świata, uruchomione zostanie głosowanie na najlepszego juniora meczu. Głosowanie zakończone będzie po ostatnim wyścigu, a młodzieżowiec z największą liczbą głosów zyska punkt do klasyfikacji ogólnej. Triumfator tego rankingu ma szansę zobaczyć, jak wygląda centrum treningowe Red Bulla na żywo.

Z kolei kibice biorący udział w głosowaniu będą mogli zdobyć puszki Red Bulla.

Więcej informacji o programie Red Bull Juniorskie Asy na oficjalnej stronie: Redbull.pl/asy

(Materiał powstał we współpracy reklamowej z marką Red Bull)

Klaudia Bujalska