Przemysław Tajchert zrobi wszystko, aby pomóc w walce o złoto… Leona Madsena

Fot. Zuzanna Kloskowska

– To jest ten sezon, w którym Leon Madsen może zostać mistrzem świata – uważa Przemysław Tajchert, polski mechanik duńskiego żużlowca, jednego z faworytów ORLEN FIM SGP of Poland, które odbędzie się w sobotę na PGE Narodowym w Warszawie.

Madsen w pierwszej w tym sezonie Grand Prix w Gorican był siódmy. – Leon jest bardzo pozytywnym człowiekiem, dobrze przepracował zimę, zrobię wszystko, aby pomóc mu w spełnieniu jego celu – dodaje.

Dorobek Leona Madsena w IMŚ to dwa srebrne medale. Zdobył je w 2019 roku i 2022 roku. Przemysław Tajchert współpracuje z Duńczykiem od roku.

Jedyna szansa, aby obejrzeć żużel w Warszawie w tym roku to ORLEN FIM SGP OF POLAND – o godz. 18:45, są jeszcze bilety na to wydarzenie Kup bilet na ORLEN FIM SGP of POLAND – WARSAW – 11 maja, godz. 18:45.

Fot. Zuzanna Kloskowska

Cieszę się, że mogę pracować dla Leona – podkreśla Tajchert. – Staram się to robić najlepiej jak potrafię. Leon jest zawodnikiem, którzy chce wygrywać, fajnie jedzie, dlatego zrobię wszystko, aby był zadowolony. To może być sezon Leona. Jest bardzo naładowany, aby spełnić swoje marzenie, a więc zostać mistrzem świata. Nigdy jeszcze nie był mistrzem i ten fakt strasznie go motywuje do tego, aby to zmienić. Wierzę, że mu się uda – dodaje.

Zapytaliśmy Przemysława Tajcherta jak duże znaczenie ma waga zawodnika, który uprawia sport żużlowy.

Ogromne – mówi Tajchert. – Jeżeli na przykład jeden zawodnik ma 60 kg, a drugi 80 kg, to nie ma takiego motocykla, aby ten drugi był szybszy. Generalnie temat wagi jest trudny. Chodzi o to, aby mieć wagę optymalną. Jeżeli chodzi o Leona, to jest to właśnie 55 kg. Leon zimą sporo pracował, aby właśnie tyle ważyć. Inni zawodnicy chudną, ale wtedy się okazuje, że nie mają tyle energii. Dlatego nie chodzi tylko o to, aby wyłącznie schudnąć, ale żeby tak schudnąć, aby dobrze się czuć – dodaje.

Może żużel to jeszcze nie skoki narciarskie, gdzie od wagi zależy wszystko, ale myślę, że speedway zmienia się na tyle, że waga ma coraz większe znaczenie. W szukaniu prędkości decydują dzisiaj niuanse, a jednym z niuansów są właśnie kilogramy żużlowca – powiedział Tajchert.