Gala PGE Ekstraligi 2023

Nagrody przyznawane podczas Gali PGE Ekstraligi 2023 trafiły do Bartosza Zmarzlika, Martina Vaculika, Mateusza Cierniaka, Grzegorza Zengoty oraz Macieja Kuciapy. W Warszawie uhonorowano też Drużynowego Mistrza Polski – PLATINUM MOTOR Lublin, a „Złotego Szczakiela” – specjalną nagrodę Ekstraligi Żużlowej, otrzymał Tony Briggs. Był to pierwszy w historii przypadek wręczenia statuetki w tej kategorii dla obcokrajowca. Na Gali Tony Briggs był obecny razem ze swoim ojcem – Barrym.

Bartosz Zmarzlik

Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu

Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu – Bartosz Zmarzlik (PLATINUM MOTOR Lublin) ponownie nie miał sobie równych i po raz ósmy zgarnął statuetkę w tej kategorii. Drugi był Emil Sajfutdinow (FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń), który nieznacznie wyprzedził Janusza Kołodzieja (FOGO UNIA Leszno).

Martin Vaculik

Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu

Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu – Martin Vaculik (EBUT.PL STAL Gorzów) drugi raz w historii zgarnął „Szczakiela”. Blisko Słowaka w głosowaniu był Daniel Bewley (BETARD SPARTA Wrocław), który zajął 2. miejsce. „Podium” uzupełnił Jack Holder (PLATINUM MOTOR Lublin).

Maciej Kuciapa

Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu

Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu – Maciej Kuciapa (PLATINUM MOTOR Lublin) wygrał kategorię, pokonując trenera Stanisława Chomskiego (EBUT.PL STAL Gorzów), ubiegłorocznego triumfatora. Trzeci był szkoleniowiec wicemistrzów Polski z Wrocławia – Dariusz Śledź (BETARD SPARTA Wrocław).

Mateusz Cierniak

Najlepszy Junior Sezonu

Najlepszy Junior Sezonu – Mateusz Cierniak (PLATINUM MOTOR Lublin) z drugą statuetką z rzędu. Junior mistrzów Polski ponownie okazał się najlepszy, tak jak w ubiegłorocznej edycji. Drugą lokatę zajął Bartłomiej Kowalski (BETARD SPARTA Wrocław). Za ich plecami uplasował się Oskar Paluch (EBUT.PL STAL Gorzów).

Grzegorz Zengota

Niespodzianka sezonu

Niespodzianka Sezonu – Grzegorz Zengota (FOGO UNIA Leszno) był często wymieniany w gronie faworytów do „Szczakiela” w tej kategorii. Potwierdziło się to w głosowaniu, w którym to kibice nominowali zawodników i wybierali zwycięzcę. Nieznacznie za reprezentantem leszczyńskiego klubu znalazł się Oskar Fajfer (EBUT.PL STAL Gorzów). Trzecie miejsce należało do Bartosza Bańbora (PLATINUM MOTOR Lublin).

15. wyścig #TORLUB (6. runda)

Wyścig Sezonu

Wyścig Sezonu (nagroda redakcji CANAL+) – Robert Lambert (15. bieg meczu #TORLUB – 6. runda PGE Ekstraligi)

PLATINUM MOTOR Lublin

Drużyna Sezonu

Drużynowy Mistrz Polski – PLATINUM MOTOR Lublin.

ENEA STAL Gorzów

U24 Ekstraliga

Zwycięzca U24 Ekstraligi – ENEA STAL Gorzów – nagrodę odebrali Prezes Waldemar Sadowski i trener Stanisław Chomski.

Tony Briggs

Złoty Szczakiel

Złoty Szczakiel – Tony Briggs. Nowozelandczyk otrzymał specjalne wyróżnienie Ekstraligi Żużlowej za osiągnięcia w zakresie bezpieczeństwa zawodników na torach.