Szczakiele 2020

Na pięć kategorii w aż czterech triumfowali przedstawiciele FOGO Unii Leszno w głosowaniu kibiców na „Szczakiele 2020” – nagrody PGE Ekstraligi. Tylko Bartosz Zmarzlik dał radę nawiązać walkę z mistrzami Polski z Leszna i zwyciężył jako Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu 2020.

W 2020 roku nie odbyła się oficjalna Gala PGE Ekstraligi ze względu na pandemię.

 

Bartosz Zmarzlik

Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu

Bartosz Zmarzlik w głosowaniu kibiców wyprzedził Macieja Janowskiego i Piotra Pawlickiego. Kolejne lokaty zajęli Patryk Dudek i Bartosz Smektała.

Emil Sayfutdinov

Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu

Głosowanie wygrał Emil Sayfutdinov, który zdystansował Artema Lagutę i Taia Woffindena. Kolejne miejsca zajęli Martin Vaculik i Leon Madsen.

Dominik Kubera

Najlepszy Junior Sezonu

Dominik Kubera wygrał głosowanie z Glebem Chugunovem i Rafałem Karczmarzem.

Jaimon Lidsey

Niespodzianka Sezonu

Australijczyk z Leszna jako Niespodzianka Sezonu pokonał Roberta Lamberta i Jacka Holdera.

Piotr Baron

Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu

Szkoleniowiec mistrzów Polski z Leszna, Piotr Baron, nie miał sobie równych. Na drugim miejscu w głosowaniu był Stanisław Chomski, a na trzecim Piotr Żyto.

9. bieg #LESGOR

Wyścig Sezonu

Redakcja sportowa Platformy CANAL+ jako Wyścig Sezonu 2020 wybrała 9. bieg wielkiego finału PGE Ekstraligi (FOGO Unia Leszno – MOJE BERMUDY Stal Gorzów), w którym Emil Sayfutdinov okazał się najlepszy. Wielkie słowa uznania należą się również Jackowi Holderowi, Januszowi Kołodziejowi i Bartoszowi Zmarzlikowi za pasjonującą walkę do końca.

FOGO Unia Leszno

Drużyna Sezonu

Najlepszą drużyną w sezonie 2020 PGE Ekstraligi była FOGO Unia Leszno – Drużynowy Mistrz Polski.