Gala PGE Ekstraligi 2018

Bartosz Zmarzlik, Leon Madsen, Stanisław Chomski, Bartosz Smektała, Jakub Jamróg oraz FOGO Unia Leszno odebrali w poniedziałkowy wieczór „Szczakiele” – nagrody dla bohaterów sezonu 2018 w PGE Ekstralidze. Podczas uroczystej gali nagrodę specjalną „Złotego Szczakiela” otrzymał Roman Jankowski.

Bartosz Zmarzlik

Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu

Zgodnie z wolą kibiców Najlepszym Polskim Zawodnikiem Sezonu został Bartosz Zmarzlik z CASH BROKER Stali Gorzów. Drugie miejsce zajął Janusz Kołodziej, a kolejne Maciej Janowski.

Leon Madsen

Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu

Najlepszym Zagranicznym Zawodnikiem Sezonu został Leon Madsen z forBET Włókniarza Częstochowa. Artem Laguta i Tai Woffinden – oni zajęli kolejne dwa miejsca w głosowaniu kibiców.

Bartosz Smektała

Najlepszy Junior Sezonu

Najlepszym Juniorem Sezonu został Bartosz Smektała z FOGO Unii Leszno. Na kolejnych miejscach znaleźli się Maksym Drabik i Rafał Karczmarz.

Jakub Jamróg

Niespodzianka Sezonu

Nagrodę w kategorii Niespodzianka Sezonu zdobył Jakub Jamróg z GRUPY AZOTY Unia Tarnów. Drugi był Fredrik Lindgren, a trzeci Nicki Pedersen.

Stanisław Chomski

Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu

Za najlepszego trenera/menedżera uznano Stanisława Chomskiego z CASH BROKER Stali Gorzów, który wyprzedził Piotra Barona i Marka Cieślaka.

15. bieg #CZEGRU

WYŚCIG SEZONU

Za wyścig sezonu redakcja nSport+ uznała wyścig XV meczu forBET Włókniarz Częstochowa – MRGARDEN GKM Grudziądz, a nagrodę w tej kategorii odebrał Leon Madsen.

FOGO Unia Leszno

DRUŻYNA SEZONU

Nagrodę „Szczakiela” dla Najlepszej Drużyny Sezonu 2018 odebrał mistrz Polski FOGO Unia Leszno.

Roman Jankowski

ZŁOTY SZCZAKIEL

Wyróżnienie specjalne – „Złoty Szczakiel” – powędrowało do rąk legendy Unii Leszno, wychowawcy wielu młodych zawodników, w tym dwóch mistrzów świata juniorów, Romana Jankowskiego.

NAGRODA SPECJALNA

Specjalny Puchar Prezydenta RP dla najwyżej sklasyfikowanego Polaka w indywidualnych mistrzostwach świata – Grand Prix 2018 – otrzymał Bartosz Zmarzlik, który w cyklu SGP 2018 zajął drugie miejsce.