FIM SoN2: Polska młodzież wygrywa w deszczowym Manchesterze

Reprezentacja Polski w składzie Wiktor Przyjemski, Bartosz Bańbor i Jakub Krawczyk zdobyła złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Szwecji, a na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Australii. Dla biało-czerwonych było to jedenaste zwycięstwo z rzędu w zawodach tej rangi.

W finale SON 2 udział wzięło 8 drużyn, więc aby wyłonić najlepszą juniorską drużynę na świecie potrzebne było rozegranie aż 28 biegów. Padający w Manchesterze deszcz sprawił, że warunki do ścigania nie należały do łatwych.

Reprezentacja Polski rozpoczęła turniej od zwycięstw z Niemcami i Australią. Choć drużynowo biało-czerwoni wygrali oba wyścigi 5:4, to Wiktor Przyjemski i Bartosz Bańbor musieli uznać w nich wyższość Noricka Bloederna, a następnie Keynana Rew.

Po dwóch seriach na prowadzeniu z kompletem punktów znajdowały się reprezentacje Wielkiej Brytanii oraz Szwecji. Na słowa uznania zasługiwał zawodnik gospodarzy Dan Thompson, który w dwóch wyścigach zdobył 8 punktów. Niestety w 12. biegu Brytyjczyk zanotował upadek, który  wykluczył go z dalszej rywalizacji.

W 16. biegu doszło do starcia pomiędzy reprezentacją Polski, a drużyną Szwecji. Na początku drugiego okrążenia na tor upadł Bartosz Bańbor. Zdaniem sędziego upadek polskiego żużlowca spowodował Phillip Hellstroem-Baengs, który został wykluczony z powtórki wyścigu. W niej para Przyjemski – Bańbor pewnie wygrała z osamotnionym Henrikssonem.

W swoim kolejnym wyścigu reprezentacja Polski pewnie pokonała drużynę Wielkiej Brytanii, powiększając przewagę nad resztą stawki. Zwycięstwo w finale SON 2 podopieczni trenera Rafała Dobruckiego zapewnili sobie wygraną 7:2 z reprezentacją Czech.

W ostatnim biegu zawodów w Manchesterze reprezentacja Szwecji pokonała Łotwę 7:2, zapewniając sobie drugie miejsce w klasyfikacji końcowej.